BRIGITTE NIELSEN

Sylvester_Stallone_s_ex_wife_Brigitte_NielsenBrigitte Nielsen, a właściwie Gitte Nielsen, przyszła na świat 15 lipca 1963 roku w duńskim mieście Rødovre.

W wieku 16 lat wyjechała do Paryża, gdzie rozpoczęła pracę jako modelka. Na wielkim ekranie zadebiutowała tytułową rolę w przeboju „Czerwona Sonja” u boku Arnolda Schwarzeneggera i Sandahl Bergman.

Kolejną rolę otrzymała w dramacie sportowym „Rocky 4”, gdzie zagrała Rosjankę Ludmille Vobet Drago. Na planie tego filmu nawiązała romans z Sylvestrem Stallonem. 15 grudnia 1985 roku wzięli ślub. Związek przetrwał jednak zaledwie 2 lata. Krytycy nie byli łaskawi dla Briggite. W 1986 roku została uznana za najgorszą debiutantkę.

W późniejszych latach zagrała w popularnej komedii „Gliniarz z Beverly Hills II”, „Kobra” i „Domino” (za dwa ostatnie była nominowana do Złotej Maliny). W latach 90 występowała już głównie w filmach klasy B. Wychodziła za mąż aż 5 razy, ma trójkę dzieci, mówi biegle w aż 4 językach (duńskim, włoskim, angielskim i niemieckim).