PROJEKTY

Poniżej lista filmów/projektów do których być może zostanie zaangażowany Sylvester Stallone, lub też sam je zrealizuje. „Być może”, bowiem lista sporządzana jest z niesprawdzonych źródeł, plotek rozsyłanych w serwisach internetowych. Są tu zawarte także pomysły prawdziwe, jednak z jakichś względów niezrealizowane, bądź też takie z których Sly zrezygnował.

 

———— WKRÓTCE, BYĆ MOŻE ————–

THE EXPENDABLES 4 – czwarta odsłona przygód Niezniszczalnych. Szanse realizacji: 95%

TULSA KING (poprzednie tytuły THE KING OF KANSAS, KANSAS CITY, THE TULSA KING) – serial gangsterski Taylora Sheridana. Początek zdjęć zaplanowano na marzec 2022, a premierę na 13 listopada tego roku.  Szanse realizacji: 90%

SAMARITAN – Mroczna i nowatorska adaptacja komiksu z bohaterem który pierwszy raz pojawił się na łamach Astro City w 1995 roku. Niestety premiera wciąż jest przekładana.  Szanse realizacji: 90%

GUARDIANS OF THE GALAXY VOL. 3  – Sly zapowiada, że wróci do swej roli z drugiej części. Zdjęcia ruszają w listopadzie 2021 roku, a premiera zapowiadana jest na 5 maja 2023.  Szanse realizacji: 85%

THE GUARDIANS OF THE GALAXY HOLIDAY SPECIAL  – kręcone jednocześnie z trzecią częścią Strażnikowego cyklu 40 minutowe show ma zadebiutować na platformie Disney+ w okolicach świąt Bożego Narodzenia 2022 roku.  Wciąż nie wiadomo czy z udziałem Stallone’a. Szanse realizacji: 80%

GUARDIANS 3000  – Sly ma wrócić w serialu dla platformy Disney Plus.  Szanse realizacji: 20%

CREED III – kontynuacja cyklu Creed, bez udziału Sly’a. Premiera w listopadzie 2022 roku. Szanse realizacji: 80%, szanse występu Sly’a: 5%

LITTLE AMERICA –  dystopijny thriller s-f w reżyserii i ze scenariuszem Rowana Athale,  o byłym oficerze sił specjalnych USA, który zostaje zatrudniony przez chińskiego miliardera w celu odnalezienia i uratowania jego córki. Budżet wynosi 30 milionów dolarów. Zdjęcia mają rozpocząć się latem 2020… nie wiadomo kiedy. Szanse realizacji: 60%

ROCKY 7 – kontynuacja cyklu w którym Rocky miałby trenować nielegalnego imigranta. Sly zapowiedział to w Cannes 2019. Szanse realizacji: 5%

 

HUNTER – Ekranizacja thrillera autorstwa Jamesa Jamesa Byrona Hugginsa pod tym samym tytułem. Aktor miałby wcielić się w Nathaniela Huntera tropiącego niebezpieczną, modyfikowaną genetycznie bestię panoszącą się na Alasce. Pomysł miał już w 2009 roku ewoluować w kolejną część Rambo, ale koniec końców zrezygnowano z niego. Po latach wrócił w oryginalnej formie, a Rambo (jak wiemy) z innym scenariuszem jest także, wreszcie realizowany.  Szanse realizacji: 20%

THE GANGSTER, THE COP, THE DEVIL (remake) – amerykańska wersja koreańskiego thrillera, mającego premierę w 2019 roku. Opowiada o gangsterze, który w poszukiwaniu zabójcy czyhającego na jego życie nawiązuje współpracę z policjantem.  Szanse realizacji: 10%

GHOST – adaptacja powieści Ghost: My Thirty Years As An FBI Undercover Agent, wyznań byłego agenta FBI Michaela McGowana.  Szanse realizacji: 20%

NIEZATYTUŁOWANY PROJEKT  – film przygotowywany przy współudziale Maxa Adamsa, byłego komandosa – członka oddziałów sił specjalnych.  Szanse realizacji: 20%

TANGO & CASH 2  – kontynuacja jest w fazie pomysłu. Przeciwny jest Kurt Russell. Szanse realizacji: 5%

THE TENDERLOIN (tv) – serial gangsterki umiejscowiony w czasach prohibicji dla kanału History. Szanse realizacji: 20%

LEVON’S TRADE (tv)  – adaptacja komiksu Chucka Dixona.  Szanse realizacji: 20%

THE SECOND SON (tv)  – ekranizacja książki Charlesa Sailora.  Szanse realizacji: 20%

ROCKY (tv) – prequel serii dla telewizji. Przeciwny jest Irwin Winkler. Szanse realizacji: 5%

ARCANE – monster movie w reżyserii Corina Hardy’ego (Zakonnica). Sly tylko w roli producenta. Szanse realizacji: 5%

THE BELLSHOP – z gwiazdą kina kopanego Iko Uwaisem. Sly tylko w roli producenta. Szanse realizacji: 5%

MESHED (tv) – serial łączący konwencję s-f ze światem sportu. Sly tylko w roli producenta. Szanse realizacji: 5%

NIGHTHAWKS (serial tv) – reboot w formie serialu filmu Nocny jastrząb z 1981 roku. Szanse realizacji: 10%

COBRA (tv) – kontynuacja/reboot klasyka w formie serialu. Sly zapowiedział to w Cannes 2019 i pracuje nad tym z Roberto Rodriguezem. Szanse realizacji: 10%

 

———— BYŁY PLANY, NIE UDAŁO SIĘ ————–

BARTHOLOMEW VERSUS NEFF – planowana w końcu lat osiemdziesiątych komedia o dwóch rywalizujących sąsiadach w reżyserii Johna Hughesa. Przeciwnikiem Sly’a miał być John Candy. Pozostała tylko zapowiedź z Cannes: TU.

COBRA II – sequel filmu planowano tuż po realizacji filmu George’a P. Cosmatosa. Rok 1986.

CRY FULL, WHISPER EMPTY IN THE SAME BREATH – niezrealizowany scenariusz Sylvestra Stallone. Początek lat 70.

FATALIS – thriller science-fiction napisany dla Stallone przez Jeffa Rovina na podstawie powieści swojego autorstwa o atakującym w Los Angeles szablozębnym tygrysie. Początek lat 90.

FATHER LEFTY (serial tv) – serial komediowy według pomysłu Sylvestra Stallone z główna rolą Danny’ego Nucci. Rok 1993.

FIRESTORM – jedna z propozycji scenariuszowych (autorem Chris Britton) w ramach umowy z Savoy Pictures (niedoszłej do skutku). Stallone miałby zagrać strażaka ratującego senatora z pożaru lasu. Rok 1995.

GALE FORCE – kino akcji w reżyserii Renny’ego Harlina, opowiadająca o grupie przestępców działających podczas huraganu. Pierwsza propozycja od Carolco, odrzucona na rzecz Cliffhangera. Rok 1991.

GANGSTER – thriller w reżyserii Williama Friedkina i ze scenariuszem Paula Aulattanesio . Połowa lat 80.

GODFORSAKEN – film wciąż bez daty premiery dla wytwórni STX.  Reżyseruje Jim Mickle. Rok 2016.

HIGH ROLLER – jedna z propozycji scenariuszowych (autorem J.F. Lawton) w ramach umowy z Savoy Pictures (niedoszłej do skutku). Stallone miał się wcielić w gracza, który zadziera z mafią. Rok 1995.

IDOL’S EYE – dramat kryminalny, w którym Sly wcieli się w szefa mafii z Chicago, Tony’ego Accardo. Rok 2016.

ISOBAR / DEADLY RECKONING / THE TRAIN – thriller s-f który miał być powrotem do współpracy Ridleya Scotta i H.R. Gigera. Pomysł przejął Roland Emmerich, a rzecz miała się dziać w pędzącym pociągu, w którym Stallone walczył z wyhodowaną w laboratorium kreaturą. Od 1988 roku.

MAGGIE’S EYES – niezrealizowany scenariusz Sylvestra Stallone. Opowieść o przestępcy, który zakochuje się w niewidomej kobiecie. Początek lat 70.

NO REST FOR THE WICKED (remake) – film to remake hiszpańskiego dramatu sensacyjnego z 2011 roku. Miał to by „jeszcze bardziej Zły Porucznik”. Rok 2012.

OMERTA (serial tv) – pierwszy serial tv z główną rolą Sly’a jako szefa mafii. Reżyseria Antoine Fuqua, scenariusz na podstawie powieści Mario Puzo. Rok 2016.

PALS – niezrealizowany scenariusz Sylvestra Stallone. Komedia w stylu The Odd Couple, opowiadająca o Marlonie Brando i jego przyjacielu-wspólokatorze Wally’m Coxie.Początek lat 70.

PASTOR – Stallone wykupił prawa do historii o pomagającym bezdomnym pastorze. Rok 1998.

POE – wciąż wyczekiwany projekt autorski Sly’a czeka od kilkunastu lat na realizację. Bezskutecznie. Kameralny dramat, który ma opowiadać o Edgarze Allanie Poe, pewnie będzie musiał poczekać na swój czas. Do głównej roli przymierzany jest Robert Downey Jr. Sly ma zająć się tylko reżyserią i scenariuszem. Od początku lat 70.

RAMBO: NEW BLOOD (serial tv) – serial ma być kontynuacją filmów. Najważniejsza zmiana to dokooptowanie sprzymierzeńca w postaci syna (!), szanse na pojawienie się Sly’a bliskie zeru.  Rok 2018.

SAD BLUES – niezrealizowany scenariusz Sylvestra Stallone. Opowieść o młodej gwieździe pop, która uwielbia jeść banany. Początek lat 70.

SCARPA – historia mafijnego zabójcy Gregory’ego Scarpy z główną rolą Sly’a i scenariuszem Nicolasa Pileggi’ego. Rok 2014.

SINSILVER– niezrealizowany scenariusz Sylvestra Stallone. Opowieść o hasydzkich Żydach na Dzikim Zachodzie. Początek lat 70.

SOUL SURVIVOR – animowany serial internetowy o pewnym najemniku mówiącym głosem Sly’a i mającym jego anatomię. Rok 2012.

STARLIGHT  – Podstarzały super-bohater według Stallone’a? Dlaczego nie. Rok 2017.

THE BODYGUARD – bez związku z filmem z Kevinem Costnerem i Whitney Houston. Niezrealizowany jeden ze scenariuszy Sylvestra Stallone, opowiadający o wynajętym przez pewnego milionera ochroniarzu, który miał czuwać nad żoną bogacza i jego dzieckiem. Połowa lat 70.

THE BOGUS KINGDOM / TILL YOUNG MEN EXIT – niezrealizowany scenariusz Sylvestra Stallone. Opowiada o porwanych przez początkujących aktorów decydentach ze studia filmowego. Początek lat 70.

THE DAM – czyli sequel Cliffhangera. „Tama” miała powstać niedługo po premierze przygód Gabe’a Walkera.

THE EXECUTIONER – plany na ekranizację książek o Marcu Bolanie zarysowały się w 1986 roku. Reżyserować miał William Friedkin. Niestety, nie wyszło. Pozostał wczesny projekt plakatu: TU.

THE EXPENDABELLES – kobieca wersja Niezniszczalnych, spin-off cyklu. Sly miałby pojawić się jedynie gościnnie, jako mąż jednej z bohaterek. Rok 2016.

THE EXPENDABLES (serial tv) – planowana przez Millennium Films rozbudowa uniwersum obejmuje serial telewizyjny. Główne role miałyby zagrac dawne gwiazdy seriali sensacyjnych. Dla Sly’a zarezerwowane miałyby być gościnne występy. Rok 2016.

THE EXPENDABLES. A CHRISTMAS STORY – spin-off cyklu, z wysuwającym się na pierwszy plan Lee Christmasem, który przepoczwarzył się w czwartą część głównej serii. Reżyserować miał D.J. Caruso. Rok 2018.

THE INTERNATIONAL – serial sensacyjny z Dolphem Lundgrenem w roli głównej, a produkcją i reżyserią Sly’a, o tajnym agencie – komandosie pracującym dla Rady Bezpieczeństwa ONZ. Rok 2019.

THIN AIR – jedna z propozycji scenariuszowych w ramach umowy z Universalem (rozwiązanej). Rok 1998.

TOUGH AS THEY COME  – dramat dla studia Fox z Adamem Driverem i Sylvestrem Stallone (również reżyseria) na podstawie książki weterana wojennego Travisa Millsa. Rok 2017.

 

———— SLY MIAŁ ZAGRAĆ, OSTATECZNIE ZREALIZOWANO BEZ JEGO UDZIAŁU ————–

BEVERLY HILLS COP (1984) – komedia z  Eddie’em Murphy. Stallone odrzucił tytułową rolę.

DEATH WISH (2018) – czyli remake Życzenia Śmierci z Charlesem Bronsonem. Film miał powstać tuż przed The Expendables dla wytwórni Warner Bros. Ostatecznie powstał, z główną rolą Bruce’a Willisa.

DOLAN’S CADILLAC (2009) – adaptacja powieści Stephena Kinga. Ostatecznie zamiast Sylvestra Stallone zagrał Christian Slater.

COMING HOME (1978) – Sly był przymierzany do roli, którą zagrał Jon Voight.

EX-BAGHDAD / PROJECT X-TRACTION / SNAFU (2023) – film z Jackie’em Chanem o dwóch byłych żołnierzach jednostek specjalnych mających przetransportować cywili do bezpiecznej „zielonej strefy” w Iraku.  Sly’a (który zrezygnował z racji realizacji Creeda II) zastąpił John Cena.

FREQUENCY (2000) – były plany zatrudnienia Sly w głównej roli, którą ostatecznie zagrał Dennis Quaid.

GOTTI (2018) – dramat o jednym z najsłynniejszych gangsterów amerykańskich. Gottiego zagrał John Travolta.

INGLOURIOUS BASTERDS (2009) – z filmem Quentina Tarantino, w pierwszej fazie preprodukcji wiązany był Stallone, jednak ostatecznie nie doszło do współpracy.

NOTORIOUS (2018) – od początku tematem zabójstwa 2Paca i Notoriousa B.I.G.a interesował się Stallone, który miał zagrać detektywa Russella Poole’a. Film powstał wiele lat później, a w rolę śledczego wcielił się Johnny Depp a film nosi tytuł City Of Lies.

RED RIVER (1988) – w połowie lat 80. trwały rozmowy na temat odświeżenia klasyka z Johnem Wayne’em. Ostatecznie zrealizowano film telewizyjny bez udziału Stallone’a, z główną rolą Bruce’a Boxleitnera.

ROMANCING THE STONE (1984) – była spora szansa na udział w tej przygodowej komedii. Jednak w rolę Jacka Coltona wcielił się Michael Douglas.

SUPERMAN (1978) – do roli superbohatera był przymierzany, jednak ostatecznie zagrał Christopher Reeve.

SUSPECT ZERO (2004) – w ramacz umowy z Universalem rozważano udział Stallone’a w tym projekcie. Ostatecznie zagrali Ben Kingsley, Aaron Eckhart i Carrie Anne-Moss.

THE COTTON CLUB (1984) – pierwotnie rolę Dixie’ego Dwyera miał zagrać Sly. Zagrał ją Richard Gere.

THE FOREVER PURGE (2021) – Sly spotkał się z Jasonem Blumem i Jamesem DeMonaco by omówić coś nowego i interesującego. Prawdopodobnie udział aktora w piątej Nocy oczyszczenia. Film powstał bez jego udziału.

THE GODFATHER PART III (1990) – Stallone miał zagrać wraz z Johnem Travoltą (propozycja padła podczas produkcji Pozostać żywym dla Paramountu).

THE NEGOTIATOR (1998) – negocjacje dotyczące zatrudnienia w głównej roli Sylvestra Stallone okazały się fiaskiem. W filmie zagrał Kevin Spacey.

X VS. SEVER (2002) – podczas współpracy z Franchise Pictures były plany zrealizowania filmu ze Sly’em i Vinem Dieselem. Panowie nie zagrali, a zastąpili ich Antonio Banderas i Lucy Liu. Film otrzymał tytuł Ballistic: Ecks Vs. Sever.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.