Wieści z Cannes

Festiwal w Cannes trwa w najlepsze, a jak pokazują lata ubiegłe dzieje się tam sporo na zapleczu. Interesy, biznesy, zapowiedzi, plotki, ploteczki. Studia anonsują nowe produkcje, wypuszczają teaserowe plakaty do filmów, które są dopiero w ich planach. Ich celem jest skuszenie inwestorów jak i zachęcenie dystrybutorów na zagranicznych rynkach do zakupu praw. Przy okazji poprzednich edycji festiwalu mogliśmy zobaczyć kilka plakatów do filmów, które jednak nigdy nie powstały. Z reguły jednak zapowiedzi stają się później w realne produkcje. Nie inaczej jest obecnie we Francji. Pierwsze wieści, dotyczące bezpośrednio i pośrednio, produkcji Sylvestra Stallone już zostały ogłoszone. Przede wszystkim wiemy, że dobrze sprzedał się Plan ucieczki 2: Hades. Zakupiony został na pniu do kilkudziesięciu krajów na całym świecie. Jest też w nich Polska. Potwierdza się też to, że obraz prawdopodobnie na większości rynkach pojawi się od razu w sieciach VOD i na płytach, z pominięciem kin. Świadczą o tym podmioty, które wykupiły prawa do dystrybucji. Są to głównie… telewizje, a w naszym nadwiślańskim kraju prawa te zakupił Polsat.

Media adnotowały też fakt dobrej sprzedaży Animal Crackers, czyli animacji (kolejnej produkcji po Mrówce Z, Hecy w Zoo i Ratchet i Clank), w której będzie słyszalny głos Sylvestra Stallone. Wygląda na to, że będą to tym razem kina (wciąż nie wiadomo czy też polskie).

Zaskakujące w kontekście ostatnich wydarzeń i wypowiedzi było pojawienie się w canneńskich kuluarach plakatu do czwartej części Niezniszczalnych, który w całej okazałości możecie zobaczyć TUTAJ. Sugeruje on, że w filmie pojawią się Sylvester Stallone, Jason Statham i Antonio Banderas. Od niedawna jednak wiemy, że Sly zrezygnował ze współpracy z Avi’m Lernerem, właścicielem praw do cyklu i szefem wytwórni Millennium Films. Lerner w niedawnym wywiadzie, wypowiedział się o przyszłości serii. Okazuje się, że owszem, film powstanie. Potwierdził też, że bez Sly’a, któremu nie chciał dać 100 milionów dolarów na wyprodukowanie obrazu. Wyrażał się z szacunkiem co do jego talentu, ale panowie nie doszli do porozumienia. Lerner jako właściciel praw, może robić co mu się podoba z franczyzą, więc potwierdza realizację ExpendaBelles z 10 głośnymi kobiecymi nazwiskami i sprzedanie praw do remake’u hinduskiej wytwórni. Wspomniał też o sprzedaniu połowy swojej wytwórni Millennium Films.

Jak widać sporo się dzieje, a to z pewnością nie wszystko…

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.