The Ultimate Stallone Reader

ultimate_stallone_reader1Ostatnio miałem przyjemność przeczytać bardzo ciekawą rzecz, która może i Was zainteresować. Kilka słów poniżej.

Poza internetowych publikacji dotyczących twórczości Sylvestra Stallone jest niestety niewiele. Lukę tę próbuje uzupełnić The Ultimate Stallone Reader pod redakcją Chris Holmlund, która jest wykładowcą na Uniwersytecie w Tennessee.
Ta wydana w 2014 roku pozycja formalnie nie jest biografią ani wywiadem, a zbiorem kilkunastu niezwykle interesujących esejów, których autorzy wywodzą się ze środowisk akademickich. Każdy z nich podszedł do tematu „Sylvester Stallone” od innej strony. Mamy zatem serię bardzo wnikliwych, ciekawych i przede wszystkim odmiennych prac, z których każda dotyka innego aspektu życia i twórczości tego aktora i jego wpływu na popkulturę. Z racji przynależności autorów, mają charakter niemalże naukowy, co w przypadku Sly’a jest rzeczą niespotykaną, co nie znaczy, że nie przystającą.
Lektura esejów dostarcza wielu zajmujących tematów potraktowanych z analitycznym zacięciem, zestawiających twórczość Stallone’a w kontekście socjologicznym, politycznym czy ekonomicznym. Niebanalne spojrzenie autorów stanowi o wyjątkowości i unikalności tej publikacji.

Język: angielski. Wydawca: Columbia University Press. Rok wydania: 2014. Oprawa miękka lub twarda. 224 strony.
Książkę można kupić na stronie wydawnictwa: Columbia University Press lub na Amazonie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *