Survivor w natarciu.

Pamiętacie Survivor? Jasne, że pamiętacie, co za pytanie. Wszak kapela ta wypłynęła na fali znakomitego utworu „Eye Of The Tiger” do Rocky’ego III i w gruncie rzeczy tylko z niego jest znana. Niewielu z Was pewnie wie, ale oni wciąż grają! Od 35 lat. Wiem, ciężko w to uwierzyć. W swojej karierze przeszli sporo zmian personalnych, łącznie ze zmianami na stanowisku wokalisty. Przez ostatnie lata z oryginalnego składu pozostał jedynie gitarzysta Frankie Sullivan, a do mikrofonu śpiewał od 2006 roku trzeci na tym miejscu Robin McAuley. Survivor planował nawet powrót do serii o Rocky’m, nagrywając kawałek „Fire Makes Steel”, ale był chyba za bardzo 80’s, bo Stallone nie dołączył go do soundtracku szóstego filmu, któremu bliżej było do klimatu z części tworzonych w latach siedemdziesiątych. Ale wracając do rzeczy. Otóż dokładnie dwa tygodnie temu jak grom z jasnego nieba gruchnęła wiadomość, że zespół przeszedł kolejne roszady i do składu po latach powrócili dwaj (!) dawni wokaliści czyli Dave Bickler (to on śpiewał w „Eye Of The Tiger”) i Jimi Jamison (ten jegomość śpiewał w Rocky IV „Burning Heart”, a wrócił do kapeli już w końcu 2011 roku). Ze „starych” lat gra też Marc Droubay na perkusji. I z dwoma uzupełniającymi ekipę muzykami panowie grać będą tournee, głównie w USA, ale… UWAGA! Pojawią się w czerwcu u naszych zachodnich sąsiadów Niemców. Zatem jeśli macie ochotę usłyszeć na żywo szlagiery z Rocky’ego w oryginalnych wykonaniach, to jest ku temu najlepsza okazja. Zagrają w ramach festiwalu HiRock 1. czerwca w St. Goarshausen, a 2. czerwca w Insell (tuż przy granicy z Austrią). Bilety można kupić tutaj. Dajcie znać jak było. A na rozgrzewkę  nie tak znowu oczywisty klip. „Burning Heart” z Jimim Jamisonem na wokalu. 80’s w czystej postaci.

5 komentarzy

  1. Fajnie się zbiegło.. Mefi, tradycyjnie świetne recki.. PS. Masz fizycznie to dwupłytowe wydanie „Rocky IV”?

  2. To nie jest dwupłytowe wydanie, tylko dwa osobne – wydany lata temu soundtrack i score, który wypuszczono dopiero w 2010 i który wciąż można spokojnie kupić, choćby i na Amazonie 🙂

  3. Ten „wydany lata temu soundtrack” to mam. Z jedenastym utworem bonusowym, nagranym przez Survivor juz po premierze filmu, i sie w nim nie znajdujacym… A to wydanie z Intrady to kurde myslałem, że jest dwupłytowe… Faktycznie jest pojedyncze. Kurde może zakupię.. http://store.intrada.com/s.nl/it.A/id.6605/.f (I czy masz je fizycznie-ciekaw jestem książeczki, fajnie wydana?)

    Swoją droga jestem ciekaw czy wydadzą w końcu jakiś sensowny album do szóstego Rocky’ego.

  4. Książeczka jest w miarę gruba, opisuje muzykę krok po kroku względem filmu i kontekstu, jest też komentarz kompozytora – generalnie ładne, klasowe wydanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.