Sylvester Stallone obchodzi 75 urodziny!

Czy są tutaj prawdziwi fani? 🙂 Jeżeli tak to zapewne pamiętają że dzisiaj Sylvester Stallone obchodzi swoje 75 urodziny! Redakcja Stallone.pl życzy wszystkiego najlepszego!

Wczesne lata

Sylvester urodził się w Hell’s Kitchen, dzielnicy Manhattanu, w Nowym Jorku jako syn Jacqueline „Jackie” Stallone, astrolożki i tancerki francusko-żydowskiego pochodzenia, i Francesco „Franka” Stallone’a Sr. , włoskiego fryzjera pochodzącego z Gioia del Colle.

Po obejrzeniu filmu Herkules, zainspirowany wyglądem Steve’a Reevesa (byłego Mr Universe) rozpoczął treningi na siłowni. Skupił się też na karierze sportowej, podnosił ciężary, grał w szkolnej drużynie piłki nożnej, ćwiczył szermierkę. Wkrótce otrzymał stypendium sportowe i w latach 1960–1963 studiował w American College of Switzerland w Leysin, w Szwajcarii.

W tym czasie był trenerem sportowym dziewcząt, a w wolnym czasie występował w szkolnej produkcji Śmierć komiwojażera Arthura Millera. To doświadczenie zainspirowało go do zostania aktorem, a po powrocie do USA zaczął studiować dramat na Uniwersytet Miami, dopóki nie zdecydował się na przeprowadzkę do Nowego Jorku w 1969.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.