Rambo: Pierwsza krew w Storytel. Czyta Leszek Lichota.

O, jaką fajną niespodziankę przygotowało Storytel. Na warsztat wzięło trzy książki Davida Morrella, oczywiście o Rambo. Johnie J. Rambo. Do czytania zaprosili Rebrowa z „Watahy” (lub jak kto woli Grześka z „Na Wspólnej”) czyli Leszka Lichotę by przeczytał trylogię. I można tego już posłuchać (trzecia część lada moment wjedzie na stronę) w formie audiobooka, co polecam.

Na zachętę zrealizowali zwiastun tej akcji, w której Lichota wcielił się w.. Davida Morrella.

Książka jednego z najlepszych współczesnych autorów powieści sensacyjnych, w której wykreował kultową postać komandosa Johna Rambo – wspaniałego wojownika, weterana z Wietnamu, który po wielu niebezpiecznych misjach bojowych trafia do niewoli, ucieka i wraca do domu. Wraca, ale przywozi z Wietnamu coś, co dziś nazywamy psychicznym syndromem pourazowym. Na wojnie przeżył piekło, nawiedzają go straszliwe koszmary, jest rozgoryczony, bo choć tyle poświęcił dla ojczyzny, ludzie traktują go obojętnie, niekiedy nawet wrogo…

Postanawia więc wyjść poza nawias społeczeństwa i chadzać bocznymi ścieżkami kraju, który ukochał. Jednak małym miasteczku w Kentucky, do którego trafia, Rambo ponownie musi robić to, czego nauczył się w Wietnamie – walczyć o przetrwanie, za wszelką cenę.

Tym razem staje do pojedynku z policją całego stanu… John Rambo – skomplikowany, miotany sprzecznościami, prześladowany i często błędnie rozumiany. Tych, którzy widzieli tylko film, powieść bardzo zaskoczy!

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.