Przyszłość sequelami stoi.

Dwa i pół tygodnia po premierze Niezniszczalnych 3 gołym okiem widać, że ta część nie powtórzy sukcesów swoich poprzedników. Na wszystkich rynkach sprzedaje się o połowę słabiej niż choćby druga część. W USA właściwie wypada już poza TOP10 i aktualnie ma na koncie 34 miliony dolarów. Reszta świata uzbierała ok. 60 milionów$. W Polsce panuje podobny trend. Na film poszło około 50% mniej widzów niż na „dwójkę”. Wygląda na to, że tyłek producentom po raz kolejny będą ratować Chińczycy. Premiera w ChRL odbyła się w miniony poniedziałek i w jeden dzień udało się zebrać pokaźne 5,5 miliona dolarów. To jednak nie zraża twórców, którzy już zapowiadają część czwartą. Planują jednak nieco zmienić formułę, ograniczyć obsadę i przenieść się do Chin. Wypatrzyli sobie już reżysera, którym według plotek ma zostać legendarny John Woo. Za wcześnie by mówić o obsadzie, ale potwierdzają rozmowy Dwayne 'The Rock’ Johnson, Pierce Brosnan i Jackie Chan (ten drugi warunkuje swój występ od wielkości czasy antenowego). Nie zapominajmy, że wciąż w planach jest żeńska wersja The Expendabelles. Tu na razie wiemy jedynie, że filmowej żony Barneya Rossa NIE zagra Sigourney Weaver….

Ale najpierw. Najpierw to na ekranach kin zobaczymy piątego Rambo. Sly jest już gotowy do roli, a studio Millennium na swoim oficjalnym fanpage’u potwierdza, że pre-produkcja tego filmu już ruszyła. Pamiętajmy, że wciąż nie porzucono serialu o przygodach Johna Rambo.

Natomiast jeśli chodzi o film Scarpa, to na razie Millennium milczy. Wiemy jedynie, że będzie kręcony w Bułgarii. Nie mam nic do Bułgarów, ale nie wróży to dobrze temu projektowi. Obym się mylił.

Ah! Zapomniałbym. 24. października premiera w USA Reach Me (ograniczona dystrybucja kinowa), choć wciąż nie ma jeszcze plakatu, ale jest zwiastun.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.