Wszystko co chcielibyście wiedzieć o nowym Rambo

Zdaje się, że projekt Rambo V nabiera coraz wyraźniejszych kształtów. Śmielej, choć wciąż nieoficjalnie, anonsuje powstanie piątej części przygód niezmordowanego byłego Zielonego Bereta odtwórca tytułowej roli Sylvester Stallone. Na swoim profilu Instagramowym wrzuca kolejne posty sugerujące zbliżającą się wielkimi krokami produkcję. Film, który od niemal dekady jest zapowiadany w różnych formach (serial tv, remake rodem z Bollywood, prequel), najprawdopodobniej będzie po prostu kolejną częścią cyklu z ikoniczną rolą Sly’a. Gdy wydawało się, że Sly – zgodnie z zapowiedziami – nie wróci do swojego bohatera, pod koniec ubiegłego roku nastąpiło ocieplenie stosunków z Avi’m Lernerem – szefem Millennium Films (właścicielem praw do filmowej postaci). Efektem było zapowiedzenie też czwartego filmu z serii The Expendables. Anonsujące plakaty pojawiły się w maju w Cannes (tak, już w 2011 można było zobaczyć teaser-postery reklamujące Rambo V: The Savage Hunt). W tym czasie trwała produkcja drugiego Creeda, więc zrozumiałym była cisza przy produkcji kolejnego Rambo. Ostatnio jednak coś drgnęło w temacie. Jak już wspomniałem, instagramowe konto na którym Sly imponuje odpowiednio przygotowaną sylwetką do zagrania Johna mówi sporo, ale w sieci pojawiły się też taśmy z castingu do ról drugoplanowych (tutaj) oraz opis fabuły. Tym razem akcja dziać się będzie wokół handlu młodymi dziewczętami organizowanymi przez meksykański kartel. Przyjaciółka Johna, Maria, poprosi go o odszukanie wnuczki, która nie wróciła z imprezy w Meksyku. W rozpracowaniu szajki pomocnym będzie pewien dziennikarz, którego przyrodnia siostra również zaginęła. Wygląda na to, że Rambo będzie miał znów pełne ręce roboty, które znów spłyną krwią. Litrami krwi. Za scenariusz odpowiadać ma Matthew Cirulnick, a reżyserią zajmie się Adrian Grunberg, mający na koncie jedynie Get The Gringo z Melem Gibsonem z 2012 roku. Natomiast  prace na planie mają ruszyć już 1. września tego roku. Zapowiada się kampania wrześniowa, a wszystko po to by film gotowy był na jesień 2019 roku. Ekipa kręcić będzie w Bułgarii na terenie studia NuBoyana (własność wytwórni Millennium Films), Londynie, a także na Wyspach Kanaryjskich. Dystrybucją zajmie się Lionsgate, a podmiotem zaangażowanym w produkcję zajmie się też Campbell Grobman Films.

3 komentarze

  1. Sly cały czas mnie zadziwia, gdy ja nabrałem kształtów jabłka antonowki w wieku 29lat, a Mr Stallone wciąż imponuje sylwetka niczym z pierwszej czesci wspomnianego bohatera. SZACUN ! Tylko czekać na kolejna czesc Johnego R. 🙂

  2. Mam tylko nadzieję, że najnowsza część nie skończy się śmiercią głównego bohatera. Nie cierpię wskrzeszania legend tylko po to, żeby ich później ubić. Nawet w chwale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.