Lądowanie we Francji.

ex3wkann

Dobrym zwyczajem i zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią dziś na festiwalu w Cannes wylądowała CAŁA obsada trzeciej części Niezniszczalnych. Na konferencję przybyli trzema czołgami, które wzbudziły niemałe poruszenie. Wszyscy byli w doskonałych humorach. Spotkanie na lazurowym wybrzeżu należy zaliczyć do udanych. Popatrzcie sami jak ekipa pod wodzą Sylvestra Stallone się bawiła. Wystarczy przejść do GALERII. Odpowiadając na pytania licznie zgromadzonych przedstawicieli prasy Sly potwierdził, że część trzecia The Expendables otrzyma kategorię PG-13, co oznacza, że do kin będą mogli bez problemu wejść młodociani widzowie, a jednocześnie seria pozbawiona zostanie krwi i brutalności, charakterystycznej dla kina lat 80. do którego nawiązywała. Dlaczego? Niewątpliwie zaważył aspekt finansowy. Jak to się odbije na jakości filmu? Przekonamy się o tym za 3 miesiące, choć obawiam się, że to może być początek końca cyklu. Żeby jednak nie kończyć newsa marudzeniem zapraszam do obejrzenia relacji z czerwonego dywanu.

9 komentarzy

 1. No nie…
  Teraz już wiem dlaczego Sly w jakimś wywiadzie porównywał EX3 do Avengers…
  Jak już koniecznie chcieli zarobić to mogli zrobić 2 wersje : R i PG13

 2. Kto wie, może na płytach DVD/BR pojawi się wersja R lub rozszerzona. W każdym razie decyzja rozczarowująca, podejrzewam, że maczał w niej palce Avi Lerner, który wykłada na to kasę.

 3. Tak, też tak sądzę…
  A to o czym pisałem „”We’re trying to make an ‘event movie’. Just like The Avengers, why is it so great? Because you’re bringing all these characters together. Well we’re trying to do that too, and I think we’ve accomplished it, actually even better because we’ve brought in even better actors. That’s the element you’re getting here, you get some real heart. This film has the most heart you’re going to find in an action film, if you want to use that term. I look at it as more of an adventure rather than an action movie. Action film is really easy to do, you just get in a car and smash through things and it’s called action. The real key is what happens between the action when it’s quiet. Are you in the movie? Are you liking these people? Do you care about them? Loud is easy. Quiet, real hard.”
  źródło:

 4. Sly powiedział, że trzecia będzie mroczniejsza. Także na to czekałem, mam nadzieję, że to się potwierdzi w sierpniu.
  Mi się w ogóle EX2 nie podobało. Za dużo ironii, zabawy, brak napięcia. Dla mnie eleganckim filmem była „jedynka”. W niej był dramatyzm, mroczny klimat, tak jak powinien wyglądać film akcji. A „dwójka” w moim odczuciu jako fana filmów akcji była swoistą parodią, filmem, który należy potraktować z przymrużeniem oka, a szkoda, że przy takiej obsadzie nie zrobili czegoś takiego jak EX 1.

 5. W sumie to zwisa mi to czy będą w tym filmie flaki i krew – jakby to swiadczyło o jego jakosci, ale rozumiem, że jest to pewnego rodzaju wypięcie tyła w stronę fanów faków i flaków… Mnie akurat troche jedynie rozbawiło / zażenowało tłumaczenie takiego obrotu spraw – przekazanie filmu młodszym pokoleniom? Zdecydowana wiekszosc pewnie nawet nie wie kto jest kim, a nawet jezeli to juz widze jak ustawiają się w kolejke, żeby obejrzec nasza „wesołą” gromadkę. Trzeba „dociągnąć” tą trylogie do końca z jajami – czyli tak jakie było pierwotne założenie, a nie krecic kolejne odcinki – tym razem dla dzieci – bez sensu…

 6. Bez kitu jak to nie będzie tyle krwi i brutalności.. 🙁 Twardziele właśnie to do siebie mają.. szkoda, wielka szkoda 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.