Jednak Niezniszczalni 4 ?

Na naszym profilu facebookowym kilka dni temu informowaliśmy o tym, że Splendid Film z Niemiec zakupiło prawa do dystrybucji czwartej części The Expendables w niemieckojęzycznym rejonie Europy. Wiadomość podchwyciły główne portale filmowe. Firma informowała, że film premierę będzie mieć w 2018 roku i będzie definitywnym finałem tego cyklu. Do ról mają powrócić gwiazdy z poprzedniej części: Stallone, Statham, Schwarzenegger, Lundgren, Snipes i Banderas. Scenariusz napisze Gregory Poirier. Od tego czasu nikt więcej nie potwierdził tych rewelacji. Milczą aktorzy, milczy Millennium Films, milczy też amerykański Lionsgate.

Wydawało się, że po niezadowalających wynikach finansowych i słabych ocenach wśród widzów temat Niezniszczalnych został definitywnie zamknięty. Owszem, pojawiały się spekulacje o produkcji z finansowym udziałem Chińczyków, realizacji kobiecego spin-offu czy serialu. Po artystycznym sukcesie Creeda i zmianie agenta wydawało się, że Sylvester Stallone zaangażuje się w realizację nieco odmiennych projektów. Zapowiadane Idol’s Eye, Godforsaken czy serial Omerta taką zmianę kursu potwierdzały. Na tę chwilę okazuje się, że Sly wciąż nie wie którędy chce iść. Powrót do formuły którą wymyślił na początku tej dekady w gruncie rzeczy cofa go i o rozwoju kariery można zapomnieć. Tym bardziej, że w telewizji też niespecjalnie mu wychodzi, po klapie show S.T.R.O.N.G. i niespecjalnie dobrze prezentującego się netfliksowego Ultimate Beastmaster (zobacz zwiastun). Sytuacji nie poprawia nawet zapowiadana i trzymana w ścisłej tajemnicy rola w sequelu Strażników galaktyki od Marvela.

Chyba coś w gronie doradców szwankuje. Nieprzemyślane decyzje, długa przerwa od ostatniej kinowej roli i dziwne zmiany nie wpływają korzystnie na wizerunek aktora, który powinien w tym momencie zbijać kapitał z ostatniego sukcesu. Czy produkcja czwartej części Niezniszczalnych coś zmieni w sytuacji Sly’a? Nie sądzę – wydaje się daremnym sequelem. Obym jednak się mylił. W każdym razie należy poczekać na inne oficjalne informacje.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.